Sypialnia otoczona naturą!

Sypialnia otoczona naturą!

Wykorzystanie inspiracji pochodzących z natury to jeden z najsilniejszych trendów tego sezonu. Szczególnie w sypialni jest to doskonałe rozwiązanie – pomieszczenie to powinno być wolne od krzykliwych kolorów i deseni, które mogłyby utrudniać wyciszenie się wieczorem i spokojny sen. Jakie rozwiązania warto wybrać, aby nasza sypialnia była oazą spokoju i inspirowana naturą?

Kolory ziemi blisko nas

Pierwszym krokiem do stworzenia sypialni inspirowanej naturą jest wybór kolorów. Warto wybrać stonowane zielenie, beż, delikatne brązy, ale również biel. Wszystkie te elementy będą idealnie do siebie pasować i pozwolą na stworzenie interesującego wnętrza.

Wybieramy łóżko!

Wygodne i eleganckie łóżko? Dzisiaj znalezienie takiego produktu to nie problem. Jeśli myślimy o łóżku opartym na ramie wybierajmy modele, których wykończenie będzie inspirowane naturalnym drewnem sosnowym, dębowym, bukowym. Pamiętajmy o tym, aby mebel ten był funkcjonalny: wewnątrz łóżek opartych na ramie często znajdziemy komory do przechowywania pościeli.

Na łóżku powinna znaleźć się pościel powleczona bawełnianymi czy wełnianymi poszewkami. Stawiając na naturalne tkaniny możemy mieć pewność, że nasza skóra będzie odpowiednio wentylowana.

Dodatki z naturalnych włókien

Jak odmienić oblicze zwykłe sypialni? Wystarczą odpowiednie dodatki! W sypialni na pewno znajdzie się nieco miejsca na rattanowy fotel, który zapewni wygodę, np. podczas czytania. Aby uchronić stopy przed chłodem paneli czy klepek wykorzystamy tkane dywaniki z wełnianych czy lnianych włókien. Na łóżku w ciągu dnia możemy wykorzystywać naturalne kapy.

Aby ożywić nieco wnętrze wybierzmy piękne rośliny. W jasnych, naturalnych wnętrzach doskonale sprawdzą się filodendrony czy piękne, egzotyczne bananowce.

Post Author: Zoja Kwiatkowska