Sypialnia, która zachwyca!

Czy sypialnia może być miejscem, które cieszy oczy? Zdecydowanie tak – pomieszczenie to ma służyć nie tylko do spania, ale również do relaksu i odpoczynku. Sypialnia może być przestrzenią, gdzie czytamy książki, oglądamy filmy, korzystamy z przenośnego komputera. Ważne jest to, aby jej aranżacja sprzyjała wyciszeniu i dawała nam radość z samego przebywania w tym miejscu. Jakie rozwiązania wybrać, aby nasza sypialnia była idealna?

Wygodne łóżko – jaki model wybrać?

Wybór łóżka do sypialni nie powinien być przypadkowy. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj łóżka oparte na ramie, w których konstrukcję wbudowane są nie tylko wewnętrzne pojemniki na pościel, ale również dodatkowe półki, które zastępują szafki nocne. Takie rozwiązanie pozwoli nam utrzymać jednolitą zabudowę sypialni i sprawić, że wnętrze stanie się wizualnie ciekawsze.

Modne rozwiązania kolorystyczne

Moda na konkretne kolory i połączenia kolorystyczne zmienia się co roku. Trend skandynawski ustąpił miejsca stylistyce mid modern century. Jedną z ciekawszych propozycji ostatnich miesięcy jest połączenie ciemnej zieleni, złota oraz odcieni beżu. Taka kombinacja doskonale sprawdzi się w sypialniach i sprawi, że pomieszczenia te będziemy odbierać jako bardziej komfortowe.

Jak w sposób odpowiedni wykorzystać wymienione kolory? Zacznijmy od ścian – powinny być one pomalowane w stosunku 1:3 w kolorystyce zieleni i beżu. Oznacza to, że tylko jedna ściana będzie zielona, reszta zaś: beżowa. Takie rozwiązanie sprawi, że pomieszczenie nie stanie się optycznie mniejsze, a zieleń będzie doskonale wyeksponowana. Złoto w takich wnętrzach będą tworzyć dodatki: stolik nocny w kolorze starego złota, okucia luster, elementy takie jak ramki na zdjęcia. Wybierając meble stawiajmy na stonowane i głębokie brązy.

Post Author: Zoja Kwiatkowska