Sypialnia – kluczem są dodatki!

Chcąc w sposób oryginalny i ciekawy zaaranżować własną sypialnię często skupiamy się na kolorach czy konkretnych meblach. Dekoratorzy i architekci podkreślają, że to, co tworzy klimat poszczególnych pomieszczeń, to dodatki! Jak stworzyć ciekawą aranżację sypialni z intersującymi dodatkami, aby przestrzeń ta cieszyła oczy i była funkcjonalna?

Jak sprawić, aby sypialnia była ciekawsza wizualnie?

Jakie elementy wybrać do naszej sypialni, aby pomieszczenie to było przestronniejsze, ciekawsze i bardziej dopasowane do naszych potrzeb? Z pewnością jednym z elementów, których nie może tu zabraknąć, jest lustro. Lustro może stać oparte o ścianę, wisieć zawieszone czy też być częścią szafy przesuwnej.

W sypialni bardzo ważne jest odpowiednie światło – nie może ono razić w oczy, ale jednocześnie powinno być na tyle silne, aby móc przy nim wygodnie czytać, przebierać się czy korzystać z komputera. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się przede wszystkim lampki nocne ustawione na stolikach nocnych lub też lampki w formie kinkietów naściennych. W sypialni możemy zamontować światło górne, jednak powinno być ono nieco stłumione, np. poprzez mleczny klosz, aby nie raziło w oczy wieczorami.

Tkaniny – wybieraj te naturalne!

Aby sypialnia była komfortowa i przytulna przede wszystkim postawmy na tkaniny. Wśród rekomendowanych wymienia się przede wszystkim te naturalne – bawełnę, wełnę, len, jedwab. Tkaniny w sypialni to bowiem nie tylko nasza pościel, ale również zasłony, pledy, poszewki na zdobione poduszki, koce. Szukając interesujących wzorów czy kolorów postawmy na kolory natury – stonowane brązy, beże, ale również zieleń, błękit czy złamaną żółć. Jeśli szukamy ciekawych deseni wśród najmodniejszych wymienia się dzisiaj desenie etno oraz klasyczne desenie skandynawskie. Elementami takimi jak koce czy pledy uzupełnimy przestrzeń i

 

 

Post Author: Zoja Kwiatkowska