Sypialnia i pokój relaksu w jednym

Czy sypialnia może spełniać więcej niż jedną rolę w naszych domach? Okazuje się, że tak. Poprzez odpowiednią aranżację i dobranie konkretnych dodatków możliwe stanie się zwiększenie funkcjonalności przestrzeni jaką jest sypialnia. Jakie rozwiązania wybrać?

Wygodne łóżko – oparte na ramie czy rozkładane?

Wybór łózka jest podstawą w naszych sypialniach. Szeroki wybór produktów na polskim rynku każe nam się jednak głębiej zastanowić nad tym problemem. Jeśli sypialnia ma być wyłącznie miejscem wypoczynkowym możemy postawić na klasyczne łóżko oparte na ramie, które na czas dnia nie będzie składane, a jedynie ścielone. W takim przypadku w sypialni znajdźmy nieco miejsca na wygodny fotel, który może służyć nam jako miejsce do relaksu, czytania książek, słuchania muzyki. Obok takiego fotela nie może zabraknąć lampy, najlepiej stojące, w której światło pada z góry.

Decydując się na to, aby sypialnia była jednocześnie pokojem dziennym wybierzmy łóżko w formie rozkładanej, nowoczesnej wersalki czy sofy narożnej. Rozkładane kanapy wypoczynkowe to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie: w ciągu dnia taka sofa zapewni nam komfort i wypoczynek, wieczorami zamieni się w wygodne łóżko do spania. Dodatkowo we wnętrzu takiej sofy znajdziemy dość miejsca do przechowywania pościeli czy ubrań sezonowych.

Kącik wypoczynkowy w sypialni

Nasza sypialnia może być czytelnią, miejscem do oglądania seriali, ale też przestrzenią do drzemania w ciągu dnia, miejscem idealnym do słuchania muzyki. Chcąc nadać przestrzeni bardziej komfortowego charakteru wybierzmy dodatkowe poduszki i pledy, które możemy wykorzystać w czasie chłodniejszych wieczorów. Odpowiednie poduszki i pledy pozwolą też na zmianę charakteru sypialni na bardziej przytulny. Warto postawić tez na lampki nocne, które umożliwią czytanie wieczorami.

Post Author: Zoja Kwiatkowska