Sypialnia i garderoba w jednym

Sypialnia i garderoba w jednym

Połączenie sypialni i garderoby to obecnie bardzo powszechny krok, szczególnie w mieszkaniach blokowych, gdzie każdy metr jest na wagę złota. Aby stworzyć funkcjonalną i wygodną przestrzeń jest potrzebny dobry plan i odpowiednie meble. Co wybrać? Czego unikać?

Co proponują nam producenci?

Obecnie w sklepach meblowych internetowych i stacjonarnych znajdziemy pełne kolekcje proponowane przez topowych producentów, które w gruncie rzeczy pozwalają nam nie martwić się niezbędnymi elementami czy dodatkami. W takich kolekcjach znajdziemy wszystko, co potrzebne jest nam do pięknej sypialni z garderobą. Przede wszystkim są to wygodne łóżka (najlepiej z wewnętrznymi komorami do przechowywania pościeli), obszerne szafy z wieloma półkami, komody, niewielkie stoliki nocne, toaletki. Warto zapoznać się z wszystkimi elementami interesującej nas kolekcji i wybrać te, które faktycznie spełnią nasze oczekiwania.

Jakie meble okażą się najlepsze?

Decydując się na połączenie sypialni z garderobą musimy być bardzo ostrożni podczas wypełniania przestrzeni. Stawiajmy na meble funkcjonalne, pozwalające na przechowywanie jak największej ilości przedmiotów wewnątrz. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu pomieszczenia warto zastosować lustra, które przy okazji odbiją światło wpadające przez okno.

Jakie meble wybrać? Zdecydowana większość kupujących stawia na meble z desek laminowanych. Mają one dobry stosunek ceny do jakości, przez co cieszą się sporą popularnością. Wielu topowych producentów może zaproponować nam samodzielne zaprojektowanie wnętrza szafy czy komody, aby były one dopasowane do naszych potrzeb.

Czego unikać w sypialni?

Z założenia sypialnia jest miejscem naszego odpoczynku i strefą, gdzie możemy skutecznie się wyciszyć. Warto zadbać o to, aby faktycznie nie było tam TV czy komputera. Wieczorne korzystanie z komputera nie jest wskazane – znacznie trudniej jest nam się później wyciszyć i zasnąć!

Post Author: Zoja Kwiatkowska