Strefa snu, czyli urządzamy sypialnię

Sypialnia – to słowo kojarzy nam się bardzo miło, ponieważ oznacza ono dla nas odpoczynek. Każda sypialnia, niezależnie od rozmiarów powinna być miejscem wprowadzającym nas w dobry, spokojny nastrój pozwalający nam na całkowite wyciszenie po całym dniu.

Sypialnia na antresoli

Bardzo popularnym rozwiązaniem przy aranżowaniu sypialni jest umieszczenie jej na specjalnej – drewnianej lub metalowej antresoli. Takie zastosowanie sprawia, że można zaoszczędzić bardzo dużo miejsca, w szczególności jeżeli chodzi o małe kawalerki. Warto jednak wiedzieć, że taka antresola może być stosowana tylko w mieszkaniach z wysokim sufitem. Koszt budowy takiej antresoli nie jest duży. Zależny jest jednak dokładnie od materiału oraz od jej wielkości. Na takiej antresoli znaleźć może się nawet sam materac do spania. Nie musi to być specjalne łóżko. Pamiętajmy jednak o tym, aby na takiej antresoli umieścić dodatkowe źródło światła oraz odpowiednie schody prowadzące na górę. 

Osobna sypialnia

Sypialnia na antresoli nie daje tak ogromnych możliwości, jak zwykła, osobna sypialnia, gdzie nasza kreatywność może sięgnąć wysokich granic. Bardzo lubiane są sypialnie w bieli, ale takiej ciepłej. Może to być biel ecru, która nadaje cieplejszy odblask i nie jest kojarzona z chłodem stylu skandynawskiego. Dobrze, jeżeli w takiej sypialni są duże okna zwykłe lub tarasowe, dzięki czemu same pomieszczenie będzie wspaniale oświetlone światłem dziennym. Aczkolwiek nie zapominajmy o zainstalowaniu osłon okiennych lub odpowiednich zasłon. 

Post Author: Zoja Kwiatkowska