Spokojny sen ważny dla naszego zdrowia

Spokojny sen ważny dla naszego zdrowia

Sen jest nam niezbędny – pozwala wypocząć, zregenerować siły. W czasie infekcji sen niezbędny jest, aby nasz organizm mógł samodzielnie walczyć z wirusami. Niedobór snu lub też sen niskiej jakości bardzo szybko odbiją się na jakości naszego życia oraz stanie zdrowia. Co wpłynie pozytywnie na nasz długi sen?

Wygodne łóżko i odpowiedni materac

Kluczem do dobrego snu jest oczywiście odpowiednie łóżko. W poszukiwaniu konkretnego modelu z pewnością przejdziemy wiele sklepów z meblami. Szukając odpowiedniego modelu powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na materiały oraz rozmiar łóżka. Do najpopularniejszych tworzyw należy dzisiaj deska meblowa, pokryta foliami zabezpieczającymi czy laminatami. Łózka konstruowane na jej podstawie będą miały dobry stosunek jakości do ceny. Wśród wielu modeli znajdziemy także takie, które posiadają wewnętrzne komory do przechowywania pościeli czy ubrań. Jeśli sypialnia jest jednocześnie naszym pokojem dziennym wybierzmy model, który w ciągu dnia zamienia się w wygodną kanapę.

Co z materacem? Ich wybór jest olbrzymi. Przede wszystkim weźmy pod uwagę twardość oraz wypełnienie. Na rynku znajdziemy materace z piankami wewnątrz, klasycznymi sprężynami, sprężynami zamkniętymi w materiałowych kieszeniach. Materace uzupełniane są również warstwą lateksu (podnosi pozom higieny, pozwala na lepszą cyrkulację powietrza) oraz matami kokosowymi (usztywniają konstrukcję i często chłoną wilgoć).

Sypialnia bez zbędnego hałasu

Powszechnym problemem dzisiaj jest nieumiejętność wyciszenia się. Z każdej strony bombardowani jesteśmy reklamami, informacjami. Warto wyeliminować takie bodźce w sypialni. Zrezygnujmy z telewizora, jeśli chcemy oglądać wieczorami filmy wybierzmy komputer. Dodatkowo warto także ustalić zasadę, w przypadku której będziemy odkładać telefon o określonej godzinie, zamiast przeglądać bezmyślnie media społecznościowe.

Post Author: Zoja Kwiatkowska