Sofa do sypialni

Sofa do sypialni

Skąd pochodzi sofa i jaka jest jej tradycja? Samo słowo wywodzi się z języka arabskiego i oznacza po prostu ławkę. Mebel ten przeszedł naprawdę długą drogę, żeby prezentować się tak szykownie jak dziś, żeby cechować się takim komfortem jak obecnie. Przez wiele wieków sofa była zwykłą, drewnianą, niezbyt wygodną ławką, zupełnie podobną do tych parkowych czy ogrodowych. Zmiany w jej wyglądzie rozpoczęły się w XVIII wieku, kiedy to zaczęto pracować nad jakością sofy. Kolejny wiek przyniósł prawdziwą rewolucję w podejściu do wszelkich mebli, które stawały się coraz bardziej wygodne i eleganckie. To czas, w którym tworzono dzieła meblarskie, a dekoracyjne sofy umieszczane w pałacowych wnętrzach do nich z pewnością należały.

Sofa zdobywa współczesne wnętrza

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach sofa przeżywa swój renesans. Pojawia się niemal we wszystkich wnętrzach. Począwszy od salonów, poprzez eleganckie korytarze, biura, gabinety, poczekalnie. Nic dziwnego, to mebel wygodny, stylowy, reprezentacyjny. Idealny do tego, żeby rozsiąść się na nim na cały wieczór lub przysiąść na chwilę. Dlatego sofy stawia się zarówno w przestrzeni domu jak i w pomieszczeniach komercyjnych. Sofa zdobywa także strefę sypialni.

Sofa z funkcją spania

Jest meblem, który sprawdzi się w nowoczesnej sypialni. W miejscu, które raz jest pokojem dziennym, a innym razem wnętrzem sypialnianym. Sofa z funkcją spania to najlepszy wybór do małych mieszkań, w których pomieszczenia pełnią wiele ról. To także świetny mebel dla dużych rodzin, którym brakuje miejsca do spania. Nie mówiąc już o tym, że sofa przyda się, kiedy w domu zjawią się goście, którzy zechcą zostać na noc. Wtedy zastępczą sypialnię zorganizujemy w oka mgnieniu. Sofa w większej sypialni może też w atrakcyjny sposób uzupełniać łóżko, tworząc przytulny zakamarek do posiedzenia sobie w trakcie dnia.

Post Author: Zoja Kwiatkowska