Skąd biorą się problemy ze snem?

Skąd biorą się problemy ze snem?

Problem z niewyspaniem i chronicznym zmęczeniem po przebudzeniu dotyka coraz większą liczbę Polaków. Zazwyczaj powodem jest stres, ale również nieumiejętności odpoczywania, wyciszania się przed snem. Wiele osób nie wiem nawet o tym, że za ich złym samopoczuciem stoi… źle dobrany materac. Jak dbać o nasz sen, aby mieć pewność, że każdego dnia obudzimy się w dobrym zdrowiu?

Nadmierna ilość informacji każdego dnia

Roblem z zasypianiem jest powszechny – kładąc się do łóżka oglądamy TV, przeglądamy internet, trzymamy w rękach smartfona. Wynika to bardziej z przyzwyczajenia niż naszych potrzeb. Warto wiedzieć, że nadmierna emisja światła niebieckiego skutecznie utrudni nam zasypianie. Dodatkowo ogrom informacji każdego dnia sprawia, że czujemy się jeszcze bardziej przytłoczeni. Najlepszym rozwiązaniem jest odłożenie telefonu, tabletu na godzinę przed spaniem. Pozwoli się to skutecznie wyciszyć i szybko zasnąć.

Sprawdź rodzaj materaca

Wiele problemów z naszym snem leży w materacu, którego używamy. Kupując taki produkt po prostu sprawdzamy empirycznie, czy będzie on miękki. Nie zastanawiamy się, czy taki produkt będzie wspierał nasze zdrowie. Przede wszystkim chodzi o wspieranie naturalnej postawy ciała, jak również o higienę snu. Obecnie topowi producenci zaproponują nam materace wykonane z różnorodnych materiałów, w tym: sprężynowe, piankowe, kieszeniowe. We wnętrzu materaców znajdziemy warstwy pianek wysokoelastycznych, termoelastycznych, lateksowych. Ich zadaniem jest lepsze dopasowanie do kształtu ciała, otulenie skóry, zapewnienie ciepła. Warstwy lateksowe sprzyjają lepszej cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca, co przekłada się na zahamowanie powstawania roztoczy i grzybów. To niezwykle istotne w przypadku alergików.

Post Author: Zoja Kwiatkowska