Shabby chic w Twojej sypialni

Shabby chic w Twojej sypialni

Rozmyte, pastelowe kolory, delikatne tkaniny, koronki i kwiatowe wzory to esencja romantycznego stylu we wnętrzach. Szukając pomysłu na sypialnię idealną, warto szczególną uwagę zwrócić na tak zwany shabby chic, który stworzy w sypialni wyjątkowy, uroczy klimat sprzyjający wieczornemu relaksowi i wyciszeniu.

Ponadczasowy styl

Styl shabby chic został zdefiniowany w latach 80. przez projektantkę Rachel Ashwell. Napisała ona książkę, w której opisała wszystkie wyznaczniki stylu, który skradł serca miłośników romantycznego, retro szyku. Właśnie wtedy, w kalifornijskim Santa Monica, powstał popularny sklep z pięknymi, wyszukanymi akcesoriami do domu. Mimo zmieniającej się mody, shabby chic jest uwielbiany (głównie przez kobiety) po dziś dzień na całym świecie. Cechą charakterystyczną „starego szyku” są dodatki vintage – postarzane meble z przetarciami, lustra w ozdobnych ramach, malowana ceramika, koronkowe obrusy.

Sypialnia nadgryziona zębem czasu

Głównym elementem stojącym na piedestale aranżacji w sypialni jest łóżko. Każda romantyczka będzie zachwycona, kiedy będzie mogła budzić się i witać nowy dzień w dużym, drewnianym łóżku z ozdobnym wezgłowiem. Alternatywą dla drewnianego łóżka jest model z żeliwnymi zdobieniami przemalowanymi na biało. Na łóżku obowiązkowo musi znaleźć się sterta miękkich poduszek. W kształtowaniu pożądanego klimatu bardzo dużą rolę odgrywają tekstylia – koronkowe obrusy, biała pościel w delikatne, różowe kwiaty, zwiewne zasłony z lejącego materiału to niepozorne, ale bardzo znaczące dodatki.

Wybierając meble do sypialni, staraj się wybierać białe modele pokryte poprzecieraną farbą. Zrezygnuj z dużej szafy na rzecz zgrabnej komody na giętych nóżkach i uroczej toaletki. Wizji idealnej sypialni dopełnią świeże kwiaty i duża ilość świec.

Post Author: Zoja Kwiatkowska