Romantyczna sypialnia – jak ją zaaranżować?

Romantyczna sypialnia – jak ją zaaranżować?

Przytulne i komfortowe wnętrze kojarzone jest przede wszystkim z ciepłymi tkaninami, delikatnym oświetleniem, dopasowanymi do potrzeb meblami. Stworzenie takiej sypialni nie będzie dzisiaj żądnym problemem. Wybór odpowiednich mebli pozwoli nam stworzyć wnętrze nietuzinkowe, a jednocześnie romantyczne i o klasycznym designie. Jakich elementów użyć?

Kolorystyka nie musi być nudna!

Podstawowym zagadnieniem podczas aranżacji naszej sypialni będzie wybranie odpowiedniej kolorystyki. Nie jest powiedziane, że romantyczna sypialnia ma być utrzymana w jasnych, cukierkowych kolorach. Jeśli cenimy chłodne odcienie doskonale sprawdzi się błękit, fiolet, granat. Obecnie producenci mebli dają szerokie pole do popisu w sprawie dekorowania wnętrz – meble dostępne są w pełnej palecie kolorów.

Łóżko oparte na ramie

Aby zapewnić sobie maksimum wygody i komfortu, a jednocześnie dodatkowo ozdobić pomieszczenie warto zdecydować się na klasyczne łóżko oparte na ramie. Taka konstrukcja jest nie tylko niezwykle wygodna, ale też pozwoli nam samodzielnie wybrać dla siebie materac. Łóżka oparte na ramie posiadają wewnętrzne komory, w których możemy przechowywać pościel czy ubrania sezonowe. Łóżko może mieć także wygodny zagłówek o który oprzemy się w czasie czytania czy oglądania TV.

Wybierz odpowiednie meble do przechowywania!

Zdecydowana większość osób decyduje się na to, aby sypialnia stała się jednocześnie garderobą. W tym celu konieczne jest zakupienie odpowiednich szaf, komód, niewielkich szafek nocnych. Jakie kolekcje wybierać? Priorytetem powinno być dla nas to, aby meble były odporne na uszkodzenia oraz zapewniały pojemność. Wśród licznych modeli i kompletów mebli dużym zainteresowaniem cieszą się zestawy minimalistyczne, o prostych frontach.

Post Author: Zoja Kwiatkowska