Relaks po zmroku – jak urządzić sypialnię, aby sprzyjała odpoczynkowi?

Relaks po zmroku – jak urządzić sypialnię, aby sprzyjała odpoczynkowi?

Odpowiednio zaaranżowana sypialnia to klucz do naszego spokojnego snu. Obecnie wiele mówi się zarówno o samych kolorach w tym pomieszczeniu, jak i meblach. Dekoratorzy wnętrz i psychologowie są zgodni, że sypialnia powinna być w jak największym stopniu odizolowana od elektronicznych gadżetów – telewizora, gier komputerowych, komputerów. Skupmy się przede wszystkim na meblach i dodatkach. Co powinno być dla nas ważne?

Meble dopasowane do naszych potrzeb

Oczywiście pierwszym meblem kojarzonym z sypialnią jest łóżko. Obecnie trwa moda na duże łóżka oparte na ramie, które zapewnią komfort jednej lub dwóm osobom. Takie łóżka wykonywane są z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia, zarysowania, odkształcanie. Bardzo ważne jest dobranie wygodnego materaca, dopasowanego do naszych potrzeb. Kluczem do wygodnego odpoczynku i zdrowego snu jest profilowanie ramy łóżka oraz dobranie takiego materaca, który będzie wspierał naturalną pozycję kręgosłupa.

Obecnie wśród wielu modeli łóżek znajdziemy również takie, które posiadają wewnętrzne komory do przechowywania pościeli czy modele z wysokimi zagłówkami. Te ostatnie pełnią funkcję estetyczną (są niezwykle piękne) i funkcjonalną: pozwalają na wygodne czytanie po zmroku!

Zapewnij sobie odpowiednią ilość miejsca na ubrania i drobiazgi!

W wielu przypadkach nasza sypialnia to jednocześnie nasza garderoba. Warto wypełnić ją meblami, które pozwolą na bezpieczne przechowywanie naszych ubrań i dodatków. W tym celu warto zastanowić się, jaka opcja okaże się najlepsza: szafa wolnostojąca, szafa w zabudowie z licznymi szufladami, komody. Możliwości jest wiele, dodatkowo producenci oferują nam szeroki wybór kolekcji i opcji kolorystycznych. Z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Post Author: Zoja Kwiatkowska