Powiew wiosny w mieszkaniu

Ocieplenie aury, przyroda budząca się do życia i coraz dłuższe dni napełniają nas energią i motywują do działania. Aby jeszcze bardziej cieszyć się urokami wiosny i poczuć jej moc w pełni, warto zaprosić ją również do mieszkania! Jakie elementy warto wprowadzić do aranżacji, aby nieco ją ożywić po szarych, zimowych miesiącach?

Ściana

Niedrogim i prostym sposobem na odświeżenie pokoju czy sypialni jest przemalowanie ścian. Nie musisz robić wielkiej rewolucji w mieszkaniu. Wystarczy jedną ze ścian pokryć farbą w intensywnym, żywym kolorze, aby całość nabrała całkiem nowego charakteru. Błękit, zieleń, a może delikatny żółty? Nie bój się eksperymentować!

Fotel

Wiosennych inspiracji warto szukać w sklepach meblowych! Doskonałym przykładem na to, że niewielki fotel może być powiewem ożywczej świeżości jest oferta sklepu meblowego Gama (dostępna tutaj: www.gama-sklep.com.pl). Hitem w modnych aranżacjach są ostatnio fotele obite aksamitną tapicerką w odcieniach butelkowej zieleni, intensywnego różu, granatu albo turkusu. Uzupełniając aranżację o wygodny fotel, zyskujesz nie tylko efektowną ozdobę, ale również praktyczny mebel sprzyjający popołudniowemu relaksowi! Warto też zainteresować się regałami, zdolnymi pomieścić nasze książki, płyty. Meble Forte to rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz!

Kwiaty doniczkowe

Jeśli w Twoim mieszkaniu brakuje kwiatów, najwyższa pora coś z tym zrobić! Żywe kwiaty w dekoracyjnych doniczkach są nie tylko piękne, ale również pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Rośliny redukują ilość dwutlenku węgla w pomieszczeniu na rzecz tlenu. Niektóre gatunki pochłaniają substancje chemiczne, które mogą wydobywać się  z klejów, płynów do mycia mebli, wykładzin, lakierów itp.  Ponadto, obecność roślin zwiększa wilgotność powietrza w otoczeniu, co również pozytywnie wpływa na komfort domowników. Na stole w jadalni albo w salonie warto ustawić duży wazon z ciętymi kwiatami. Czy można wyobrazić sobie bardziej wiosenny akcent?

 

 

Post Author: Zoja Kwiatkowska