Pokolorować świat dziecka

Pokolorować świat dziecka

Każdy rodzic pragnie wszystkiego, co najlepsze dla swojego dziecka. Chce, żeby dziecięcy świat był kolorowy, czyli pełen dobrych emocji i atrakcji. Takich drobinek szczęścia, które mimo że wydają się niepozorne, to pamięta się je przez całe życie. Wysypujemy więc to confetti radości tak, jak tylko możemy. W przenośni polega to na dawaniu dziecku miłości, co w dużej mierze wiąże się ze spędzaniem razem czasu. Dosłownie zaś pokolorować możemy przestrzeń, w której dziecko funkcjonuje na co dzień.

Urządzamy pokój malucha

Pokolorowanie pokoju malucha, który ma kilka lat, jest bardzo proste. Wystarczy zdecydować się na meble w kolorach tęczy. W jednym kolorze lub stanowiące efekt połączenia kilku kolorów. Bardzo ładnie też w dziecięcym pokoiku zaprezentują się łóżka i szafki udekorowane obrazkami, na przykład z ulubionej bajki malucha. Różnobarwne ozdoby mogą pojawić się także na ścianie w postaci uroczych naklejek czy fototapety. Bogactwo wzorów jest tak duże, że każdy rodzic wybierze spośród nich coś dla swojego dziecka.

Urządzamy pokój dla starszaka

Jeśli zastanawiamy się, jak umeblować mały pokój młodzieżowy, to postawmy na kolor. Także starsze dziecko doceni kolorowe meble. Wiele interesujących propozycji w tym zakresie odnajdziemy tutaj:  gama-sklep.com.pl.

Starsze dzieci niekoniecznie zadowolą się, gdy w ich pokoju znajdą się słodkie misie czy tapeta w słoniki. Zresztą każdy dziesięciolatek czy dziesięciolatka lubi dodawać sobie wieku i uważać się za starszą, niż jest w rzeczywistości. Ale nie znaczy to, że nie lubi koloru. Wprowadzić go można poprzez dwukolorowe szafki czy tapetę z motywami kosmicznymi czy morskimi.

Urządzamy pokój dla nastolatka

Również pokój dorastającego dziecka może być kolorowy. Na przykład pokój młodej damy, w której lawendowe szafki współgrają z zielonymi meblami tapicerowanymi. Czy urządzony na szaro-niebiesko pokój młodego gentlemana.

Post Author: Zoja Kwiatkowska