Jak optycznie powiększyć sypialnię

Podczas urządzania sypialni musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Każdy z nas pragnie, aby była ona miejscem wyjątkowym, pełnym spokoju, prywatności i intymności. Możemy porównać sypialnię do swoistego azylu, w którym możemy się zrelaksować i odprężyć po dniu wzmożonej pracy. Aby zapewnić dobie taki idealny azyl, należy odpowiednio zorganizować przestrzeń w danym pomieszczeniu. Nie zawsze jednak mamy wpływ na ilość miejsca posiadanego w sypialni. Jeśli dysponujemy małym metrażem powinniśmy zabiegać o to, aby optycznie powiększyć naszą sypialnię.

W sypialniach o małym metrażu doskonale sprawdza się styl nowoczesny. Małe pokoje powinniśmy pomalować na jasne kolory, np. odcienie jasnego beżu. Bardzo ciekawe, aczkolwiek nieco uciążliwe podczas aranżacji mogą być pokoje urządzane pod skosem. Tego typu konstrukcje znacznie ograniczają możliwość urządzenia sypialni. W takich przypadkach musimy dbać o to, aby w odpowiednim miejscu ustawić łóżko oraz wszelkiego rodzaju meble, typu szafki nocne.

W przypadku małych sypialni powinniśmy zdecydować się na minimalizm. Ilość mebli ograniczamy więc do niezbędnego minimum. Raczej powinniśmy unikać zbyt dużej ilości dodatków. Przede wszystkim unikajmy małych dodatków, bowiem rozpraszają one uwagę. Należy korzystać z materiałów lekkich, połyskujących i transparentnych. Doskonale sprawdzają się różnego rodzaju refleksy świetlne, które potęgują poczucie przestrzeni. Decydując się na zasłony wybierajmy tkaniny zwiewne. Dla kontrastu natomiast możemy położyć na łóżko grubo haftowane poduszki, czy modny filcowy dywan.

W małych sypialniach, które chcemy optycznie powiększyć, nie powinniśmy przesadzać zbytnio również z kolorami. Ograniczmy się raczej do trzech podstawowych barw. Ciekawym sposobem jest zestawianie koloru białego z dwoma odcieniami tej samej barwy. Unikajmy jednak ciemnej kolorystyki, która może optycznie pomniejszyć przestrzeń. Doskonałym sposobem na optyczne powiększenie sypialni może być ustawienie w niej luster. Najczęściej stosowana jest lustrzana tafla w przesuwanych drzwiach meblościanki.

Post Author: Zoja Kwiatkowska