Ogród w stylu rustykalnym

Ogród powinien wyrażać naszą duszę i wyobraźnię. Tylko wtedy stanie się miejscem spełniania marzeń. Możemy potraktować go jako przestrzeń, w której realizujemy naszą kreatywność. Kompozycja ogrodowa może doskonale odsłaniać nasze wnętrze i prezentować je światu w całkiem nowym wymiarze.

Sielankowe marzenia ogrodowe

Jednym ze stylów, jaki możemy wprowadzić do naszego ogrodu, jest styl rustykalny. Przemówi on idealnie do osób, które w przestrzeni ogrodu szukają wyciszenia i ukojenia. Docenią go wszyscy, którzy doceniają samą naturę i jej niebanalne piękno. Ten styl bowiem jest wyrazem naszej tęsknoty za utraconym w dużej mierze związkiem z przyrodą.

Jak wprowadzić styl rustykalny do ogrodu?

Żeby nasz ogród nabrał rustykalnego charakteru, trzeba wprowadzić do niego elementy naturalne lub imitujące to, co naturalne. Świetnym pomysłem będą na przykład kawały swobodnie ułożonego kamienia, które stworzą nieregularne schody poprowadzone wśród swobodnie rosnących kwiatów i krzewów. Na tle surowo wyglądającego kamienia świetnie zaprezentują się technorattanowe meble ogrodowe.

Meble z technorattanu

Meble przypominają w swojej strukturze naturalne sploty rattanowe i w połączeniu z drewnianymi elementami naszego tarasu czy altany podkreślą rustykalny charakter całości. Kolorystyka nawiązująca do barw natury dodatkowo uwypukli rustykalny wymiar naszej przestrzeni ogrodowej.

Post Author: Zoja Kwiatkowska