O czym należy pamiętać urządzajac sypialnię?

Planując swoją sypialnię od podstaw lub też planując wykonanie w niej generalnego remontu, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. W szczególności, jeżeli chcemy zapewnić sobie długi odpoczynek, który przydaje się każdemu niezależnie od tego, jakie ma zadania do wykonania każdego dnia.

Spokój i cisza

Nie narażajmy się sami na wiele bodźców w naszej sypialni, które mogą pochodzić z ruchliwej ulicy lub też od …telewizora. Sypialnię starajmy się przenieść do pomieszczenia odgrodzonego od wszelkich hałasów ulicznych, a telewizor (jeżeli jest tylko taka możliwość) starajmy się przenieść do salonu, gdzie zawsze można oglądać ulubione programy. Jasne kolory to najlepszy wybór, który będzie kojąco wpływał na nasze zmysły. Nie zapominajmy o tym, że nasz umysł reaguje na ostre, wyraźne kolory, podkręcając nasz układ nerwowy do działania. Takie działania ostrych kolorów czerwonych, pomarańczowych, niebieskich, zielonych, itp. jest niewskazane, jeżeli chcemy się wyciszyć i odpowiednio przygotować do snu. 

Natura w sypialni

Dobrym dodatkiem do sypialni są naturalne dodatki pod postacią różnorakich tkanin. Może to być chociażby miękki, puchaty dywan w naturalnym kolorze znajdujący się pod nogami. Na łóżku znaleźć się mogą kolory nie tylko w naturalnych tkaninach, ale również wykonane z naturalnych składników Jest to bardzo ważny element, jeżeli chcemy zadbać o stan swojej skóry. Osoby mające do czynienia z atopowym zapaleniem skóry lub z alergiami powinny mieć pościel wykonaną z jedwabiu, który jest bardzo delikatny i przyjemny w dotyku. 

Post Author: Zoja Kwiatkowska