Nowoczesny materac z pianki termoelastycznej – warto?

Nowoczesny materac z pianki termoelastycznej – warto?

Jaki element sypialnianego wyposażenia najbardziej wpływa na komfort nocnego wypoczynku? Oczywiście materac! Producenci materacy oferują obecnie bardzo szeroki wybór modeli o zróżnicowanej budowie wewnętrznej i kilku stopniach twardości. Wśród dostępnych opcji coraz większą popularnością cieszą się materace wykonane z pianki termoelastycznej. Czym charakteryzują się tego typu produkty? Sprawdź!

Innowacyjne materiały w Twojej sypialni

Pianka termoelastyczna, produkt niegdyś stworzony na potrzeby NASA, dzisiaj znajduje zastosowanie w sypialni najbardziej wymagających osób. Głównym budulcem materacy i poduszek jest wysokiej jakości, jednolita pianka poliuretanowa zwana również pianką z pamięcią lub leniwą pianką. Miękki, sprężysty materiał reaguje na ciepło oraz nacisk i pod ich wpływem dostosowuje się do kształtów ciała użytkownika. Leżąc na piankowym materacu, możemy poczuć delikatne zapadanie się w otulającą strukturę.  Materac generuje miliony punktów podparcia, dając kręgosłupowi stabilną i równomierną podporę na całej jego długości. Przewracanie się z boku na bok partnera już nigdy nie zakłóci Twojego snu – leniwa pianka tłumi wszelkie ruchy i charakteryzuje się bardzo cichą pracą.

Dla alergików i osób chorych

Produkty wykonane z pianki termoelastycznej szczególnie docenią alergicy i osoby cierpiące na różnego rodzaju schorzenia. Ortopedzi polecają je szczególnie osobom borykającym się ze  schorzeniami bioder, kręgosłupa i mającym problemy z krążeniem krwi.  Przewiewna, oddychająca struktura zapewnia optymalną cyrkulację powietrza i komfort termiczny, co skutecznie blokuje rozwój bakterii i roztoczy. Ponadto, sprężysta pianka zapobiega powstawaniu odleżyn u osób przewlekle chorych.

 

Post Author: Zoja Kwiatkowska