Nowoczesne i minimalistyczne sypialnie

Nowoczesne i minimalistyczne sypialnie

Minimalistyczne sypialnie to obecnie jeden z najlepszych trendów – styl ten można wykorzystać zarówno w dużych, jak niewielkich pomieszczeniach. Minimalistyczna sypialnia to nie tylko ciekawie zaaranżowana przestrzeń – wykorzystanie tego trendu może pozytywnie wpłynąć na nasz sen i jego jakość. Jak to możliwe?

Nowoczesna sypialnia – wybieramy meble

Nowoczesne wnętrza kojarzą nam się ze stonowanymi kolorami – najczęściej bielą, grafitem, czernią. My przekonujemy, że nowoczesność objawia się przede wszystkim w wyborze odpowiednich produktów. Szukając odpowiedniego łóżka miejmy na uwadze, że producenci oferują różnorodne modele z wewnętrznymi komorami, łóżka z półautomatycznymi stelażami. Możliwości jest wiele.

Podstawą w wyborze powinna być jednak nasza wygoda – łóżko musi zapewniać nam maksimum wygody i komfortu. Zazwyczaj producenci oferują łóżka oparte na ramie, do których konieczne jest dobranie odpowiednich materacy. Łóżka oparte na ramie wykonywane z płyt drewnianych posiadają doskonały stosunek jakości do ceny. Szukając łóżka zwracajmy uwagę na to, czy wewnątrz znajdują się dodatkowe komory do przechowywania pościeli. Takie dodatkowe miejsce przyda się szczególnie w niewielkich mieszkaniach blokowych.

Przechowywanie ubrań i drobiazgów w sypialni

Poza wygodnym łóżkiem konieczne jest wybranie odpowiedniej szafy czy komody – zazwyczaj sypialnia służy nam jako garderoba. Znalezienie miejsca na ubrania nie będzie trudne, o ile tylko wybierzemy odpowiedni mebel. W przypadku większych pomieszczeń możemy pokusić się o komody, które elegancko wypełnią wnętrze. W niewielkich pomieszczeniach bardziej funkcjonalne okażą się szafy, najlepiej dzielone na sekcje. Wewnątrz szaf warto umieścić pojemniki na ich dnie, aby jeszcze lepiej wykorzystać ich przestrzeń.

Post Author: Zoja Kwiatkowska