Niewielka toaletka w sypialni – jaką wybrać?

Niewielka toaletka w sypialni – jaką wybrać?

Toaletki znane są przede wszystkim z filmów o XX wieku, gdzie eleganckie damy rozpoczynały swój dzień od starannego nałożenia makijażu, uczesania się. Wraz z biegiem lat ten zwyczaj został zapomniany – wszystko przez nasz brak czasu oraz ciągłe zabieganie. Dzisiaj toaletki znowu stają się modne. Jaki mebel warto wybrać, aby był i funkcjonalny, i elegancki?

Toaletki dopasowane do naszych potrzeb

Dzisiaj wybór toaletek jest olbrzymi – producenci mebli zaproponują nam toaletki wykonane z litego drewna, meble inspirowane designem skandynawskim, toaletki wzorowane na meble zabytkowe. Bez względu na wygląd ważne jest jednak, aby były one funkcjonalne. Porządna toaletka powinna posiadać liczne szuflady lub schowki, w których panie czy panowie będą w stanie ukryć kosmetyki do makijażu, akcesoria, również produkty wykorzystywane wieczorami, np. leki, kremy do skóry stóp, rąk.

Zdecydowana większość toaletek wykonywana jest z desek meblowych – tworzywo to jest zarówno odporne na uszkodzenia, jak i względnie tanie. Ważne jest to, aby tworzywo było zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wnikanie brudu, zarysowaniami. Producenci dbają także o to, aby do toaletki załączyć lustro – często jest ono ruchome, aby użytkownik mógł dopasować jego kąt odbicia do własnych potrzeb. Lustro zabezpieczone jest grubymi ramami, dzięki czemu nie ma obaw, że zostanie ono rozbite.

Jak udekorować toaletkę?

Proste i modernistyczne toaletki możemy samodzielnie przyozdobić – wystarczy kilka dekoracyjnych pudełek na biżuterię czy koszyków na pędzle do makijażu. Dobrym pomysłem może okazać się również szklany, prosty wazon, w którym stawiać będziemy świeże, cięte kwiaty. Wiele pań decyduje się na artystyczne podświetlenie toaletki wykorzystując popularne cottonballsy czy lampki w fantazyjnych kształtach.

 

Post Author: Zoja Kwiatkowska