Niewielka sypialnia – jak urządzić ją funkcjonalnie?

Niewielka sypialnia – jak urządzić ją funkcjonalnie?

Małe sypialnie to dla wielu właścicieli… niemały problem! Pomieszczenia takie, szczególnie w blokach, ciężko zaaranżować w taki sposób, aby były komfortowe, przestronne i wygodne. Dekoratorzy i producenci mebli przekonują jednak, że wszystko jest kwestią odpowiedniego doboru mebli oraz dodatków. Od czego zacząć meblowanie niewielkiej sypialni?

Sprawdź metraż i zastanów się, jakie są Twoje potrzeby!

Najważniejszym elementem meblowania sypialni jest poznanie jej dokładnych wymiarów i określenie problematycznych miejsc (np. wnęk czy skosów). Dzisiaj nie musimy się już bać nietuzinkowych rozwiązań architektonicznych: sprawny stolarz czy doświadczeni producenci zaproponują nam odpowiednie meble. Kluczem jest oczywiście łóżko – zastanówmy się nad jego rozmiarami oraz tym czy ma być ono oparte na ramie czy raczej preferujemy łóżko w formie sofy, która w ciągu dnia jest wygodnym meblem wypoczynkowym.

Wybierz łóżko funkcjonalne z odpowiednim materacem

Coraz więcej osób decyduje się na łóżka oparte na ramie – wewnątrz takiej konstrukcji bardzo często znajdziemy dodatkowe komory w których możliwe będzie przechowywanie pościeli. Łóżko na ramie wymaga od nas zakupu dopasowanego materaca. Tu wybór jest olbrzymi i warto zaznajomić się z najpopularniejszymi modelami. Wśród materacy bardzo często wybierane są modele piankowe – mają doskonały stosunek jakości do ceny. Wyższa półka to materace kieszeniowe, w których sprężyny, umieszczone w materiałowych kieszonkach pracują niezależnie od siebie. Oznacza to, że materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku.

Garderoba w niewielkiej sypialni

Sypialnie służą nam zazwyczaj również jako garderoby. W niewielkich pomieszczeniach z dużym wyczuciem musimy wybierać meble do przechowywania. Zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z klasycznych komód, które nie dają wiele miejsca do przechowywania, ale same wiele miejsca zajmują. Lepszym rozwiązaniem będzie funkcjonalna szafa, w której bez trudu zmieścimy ubrania wierzchnie, buty czy dodatki.

Post Author: Zoja Kwiatkowska