Niewielka sypialnia – jak ją zaaranżować?

Niewielka sypialnia – jak ją zaaranżować?

Niewielkie pomieszczenia w mieszkaniach blokowych dawniej były prawdziwą zmorą – ich umeblowanie stanowiło spory problem, szczególnie w czasach, kiedy mebli było jak na lekarstwo, a większość z nich dedykowana była do dużych pomieszczeń. Dzisiaj jest zupełnie inaczej – bez względu na wielkość sypialni będziemy w stanie bez trudu znaleźć idealne meble. Jak to możliwe? Oczywiście wszystko za sprawą licznych producentów i konkurencyjnych ofert!

Jakie meble wybrać do małej sypialni?

Niewielkie pomieszczenia trzeba aranżować z głową. Nie oznacza to jednak, że jest to trudne czy kłopotliwe. Olbrzymia oferta licznych mebli i dodatków do sypialni sprawi, że znalezienie kompromisu pomiędzy wygodą a funkcjonalnością zajmie nam dosłownie chwilę.

Jakich mebli szukać? Z pewnością takich, które wykonane są z wysokiej klasy materiałów. Obecnie największa ilość mebli tworzona jest z desek laminowanych, odpowiednio chronionych przed wnikaniem brudu, działaniem wilgoci, zarysowaniami. Deski wewnątrz wypełnione są elementami drewnianymi, odpowiednio sprasowanymi. Wierzch deski pokrywają kolorowe laminaty, chroniące jej wnętrze. Laminaty dostępne są w szerokiej gamie kolorów, wzorów czy faktur.

Szukając idealnych mebli pośród licznych kolekcji pamiętamy o tym, aby kupować elementy niezbędne do naszej sypialni. Przede wszystkim będzie to wygodne łóżko, które pozwoli nam komfortowo wypocząć po długim dniu w pracy czy w szkole. W niewielkich pomieszczeniach warto rozważyć łóżka rozkładane, w formie kanapy. Wewnątrz znajdziemy wiele miejsca na przechowywanie pościeli czy innych przedmiotów.

Jak optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenie?

Małe sypialnie musimy przede wszystkim dobrze doświetlić. Pomogą nam w tym liczne lampki (bez obszernych kloszy!) oraz odpowiednio zaaranżowane okna. Tych ostatnich nie zasłaniajmy licznymi kotarami czy zasłonami. Zamiast nich wykorzystajmy lekkie rolety.

Post Author: Zoja Kwiatkowska