Niewielka sypialnia i jej zalety

Niewielka sypialnia i jej zalety

Małe sypialnie to dzisiaj nie problem – przekonują o tym liczny architekci i dekoratorzy wnętrz. Olbrzymi wybór mebli do sypialni sprawi, że bez trudu zaaranżujemy takie miejsce. Jakie są zalety niewielkiej sypialni? Jakich błędów nie popełniać podczas aranżowania?

Mała sypialnia – komfortowe i zaciszne miejsce do odpoczynku

Niewielkie sypialnie to spora wygoda dla właścicieli – w związku z niewielką ilością miejsca nie ma potrzeby wnoszenia tam nadmiernej ilości mebli, a dodatkowo nie trzeba wiele wysiłku na sprzątanie. Aby pomieszczenie było jednak funkcjonalne konieczne jest zadbanie o najważniejsze meble. Jakie?

Najważniejsze jest oczywiście łóżko. Powinno być dopasowane do naszego wzrostu oraz mieć dobrany materac tak, aby nasz kręgosłup mógł w ciągu nocy się zrelaksować. Obecnie wybór łóżek jest olbrzymi – od klasycznych łóżek opartych na ramie, wykonanych z litego drewna, poprzez łóżka tworzone z metalu, kute na zamówienie, aż po rozkładane wygodne łózka, które w ciągu dnia zamieniają się w wygodne kanapy. Takie rozróżnienie pozwoli nam wybrać model najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Jeśli pragniemy zdobyć dodatkową przestrzeń do przechowywania koniecznie pomyślmy o łóżku opartym na ramie z wewnętrznymi komorami do chowania pościeli czy ubrań.

Przechowywanie ubrań i dodatków

Zazwyczaj sypialnie są jednocześnie naszymi garderobami. Nawet niewielkie pomieszczenie jest w stanie pomieścić obszerną szafę czy kilka komód – chociaż w tym przypadku szafa będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Decydując się na szafę w wielu przypadkach możemy samodzielnie decydować o ułożeniu jej półek wewnątrz. Dzięki temu będzie ona bardziej dopasowana do naszych potrzeb. Szukając dodatkowego miejsca do przechowywania warto wykorzystać także dno szafy oraz wszelkie pudełka, które możemy ustawić jedno na drugim.

Post Author: Zoja Kwiatkowska