Narożniki z funkcją spania — połączenie stylu z funkcjonalnością

Narożnik z funkcją spania to jedne z najbardziej użytecznych rodzajów mebli, jakie możemy zastosować w swoim mieszkaniu. Łączą one ze sobą funkcje sypialniane, wypoczynkowe i reprezentacyjne. Czy zatem warto skorzystać z takiej hybrydy? Poniżej prezentujemy zalety tego rozwiązania.

Funkcjonalność

Obecnie narożniki z funkcją spania są doskonałym połączeniem łóżka, miejsca do przechowywania pościeli oraz miejsca do relaksu. Większość modeli dedykowany również nocnemu wypoczynkowi daje się komfortowo rozkładać i zwiększa powierzchnię. W konstrukcji znajdziemy też miejsce na pościel, co jest dużym plusem w małych mieszkaniach. Narożniki z funkcją spania będą się spisywały też bardzo przyzwoicie w ciągu dnia, kiedy to będziemy mogli się na nich zrelaksować, oglądać telewizje lub czytać książkę. Konstrukcje takie wykorzystują też często rogi pomieszczeń, które marnotrawią wolną przestrzeń. Jednym z dużych plusów jest też obszerność narożnika. Gdy odwiedzą nas znajomi, bez trudu zmieścimy ich np. przy dosuwanym stoliku kawowym.

Narożnik z funkcją spania vs. łóżko

Narożniki z funkcją spania to również doskonały pomysł do sypialni. Jeśli nasze mieszkanie nie pozwala na wyposażenie go w komfortowe łóżko, nie warto tracić energii na półśrodki. Narożnik z funkcją spania sprawi, że nasza sypialnia w ciągu dnia będzie funkcjonalna, a w nocy pozwoli komfortowo wypocząć. Takie rozwiązanie możemy również zastosować w salonie lub pokoju innych domowników. Gdy nie możemy stworzyć dedykowanej sypialni i będziemy korzystać z tego pomieszczenia w trakcie dnia, warto rozważyć taką możliwość. Obecne narożniki są wykonane z bardzo wygodnych materiałów i umożliwiają zastosowanie tego mebla w dłuższym okresie — nie jako przejściowe rozwiązanie. Jeśli więc zatem mamy wydać sporą sumę pieniędzy na łóżko i sofę a dodatkowo nie mamy zbyt wiele miejsca, warto rozważyć taką opcję.
 

 

 

Post Author: Zoja Kwiatkowska