Meble do sypialni

Sypialnia nie jest postrzegana jako serce domu, jednak to właśnie w niej nasze własne serca mogą odpocząć, a ciała zregenerować się w ciszy i spokoju.

Sypialnia powinna sprzyjać relaksowi, warto więc dobrać do niej odpowiednie wyposażenie. Pomijając styl i kolorystykę całości, ważnym wyborem, którego dokonujemy, są meble. To, jakie znajdą się w pomieszczeniu, będzie zależeć od jego wymiarów, ale także od naszych preferencji. Jeśli wnętrze jest małe lub odpowiada nam minimalizm, stanie w nim zapewne tylko kilka niezbędnych sprzętów, jeśli zaś do wykorzystania mamy większą powierzchnię lub lubimy maksymalizm, nie musimy być powściągliwi.

Numer 1 w sypialni

Żadna sypialnia nie obejdzie się oczywiście bez łóżka. W przypadku sypialni małżeńskiej jest to najczęściej jedno duże łóżko, choć mogą być także dwa mniejsze, połączone ze sobą.

Wygoda łóżka zależy przede wszystkim od materaca. Jego rodzaj można dopasować do upodobań lub potrzeb każdej osoby – do wyboru są materace miękkie, średnio twarde oraz twarde. Jeśli preferencje osób śpiących razem są zupełnie odmienne, warto zdecydować się na dwa mniejsze wkłady. Przy takim rozwiązaniu koniecznie należy wcześniej przemyśleć rozmiar samego łóżka, aby pomieściło ono dwa odrębne materace.

Łóżko jest najważniejszym meblem nie tylko ze względu na pełnioną funkcję, zazwyczaj także decyduje ono również o stylistyce, w jakiej zostaną dobrane pozostałe meble i dodatki.

Ważne i przydatne

Dobór pozostałych mebli zależeć będzie w dużej mierze od rozmiarów wnętrza. W każdym jednak znajdzie się miejsce dla niezwykle przydatnej nocnej szafki stawianej przy łóżku. Można na niej umieścić lampkę, a także odłożyć okulary, książkę czy filiżankę herbaty.

Sypialnia jest miejscem, gdzie na ogół ustawiane są duże szafy pełniące funkcję garderoby. W zależności od potrzeby wybrać można model z otwieranymi lub rozsuwanymi drzwiami. Dodatkowymi meblami mogą być toaletka z lustrem, ława lub skrzynia na pościel ustawiane w nogach łóżka czy wygodny fotel.

Akcent końcowy

Meble warto dobrać tak, aby stanowiły stylistyczną całość, co nada wnętrzu spokoju i harmonii. Można jednak także pokusić się o eklektyzm i połączyć elementy o zupełnie odmiennym stylu. Niezbędne jest jednak przy takim zabiegu spore wyczucie, aby w pomieszczeniu nie zagościł chaos, który męczy zamiast relaksować.

Dobrze dobrane meble stworzą aranżację, którą pozostaje uzupełnić ciekawymi dodatkami, podkreślającymi – a w razie potrzeby zmieniającymi – charakter i nastrój wnętrza.

Wszystkie inspiracje dostępne na stronie partnera – nowoczesnemeble.co.pl

Post Author: Zoja Kwiatkowska