Pokój dla wymagającego nastolatka

Materace stworzone z myślą o alergikach

Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale nasza sypialnia to prawdziwe siedlisko bakterii. W zakamarkach łóżka i pościeli aż roi się od kurzu, roztoczy i zarazków, które mogą skutecznie uprzykrzyć życie każdemu alergikowi. Jaki materac zminimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej? Sprawdź nasze rady, pożegnaj nieprzyjemne dolegliwości i wreszcie porządnie się wyśpij!

Lateks na zdrowy, spokojny sen

Materiałem, który szczególnie dobrze zdaje egzamin w sypialniach osób dotkniętych alergiami, jest lateks – tworzywo naturalnego pochodzenia wykazujące antybakteryjne właściwości. Wysokiej klasy materace wykonane z lateksu wyróżniają się bardzo wysokim stopniem izolacyjności cieplnej, co przykłada się na komfort i higienę wypoczynku. Ponadto, powierzchnia z lateksu generuje miliony punktów podparcia, dzięki czemu kręgosłup i mięśnie zyskują równomierne i stabilne podparcie. Na szczególną uwagę zasługują modele pokryte karbowaną warstwą, która pobudza krążenie krwi. Aby przedłużyć żywotność materaca i zapewnić sobie jeszcze większą higienę, warto wybierać modele ze zdejmowanym pokrowcem, który bezpiecznie możemy wyprać w pralce.

Lateksowe materace na wymiar

Aby podczas snu cieszyć się nieskrępowaną swobodą ruchów, powinniśmy wybrać materac dopasowany wielkością do naszej budowy anatomicznej. Dobre sklepy z wyposażeniem sypialni (na przykład sklep internetowy studiomaterace.pl) elastycznie podchodzą do życzeń klientów, oferując materace na wymiar. Wystarczy skontaktować się z pracownikami firmy, aby zamówić lateksowy materac o dużej, niestandardowej powierzchni lub model w nietypowym kształcie dostosowanym do wymiarów i układu naszej sypialni.

Post Author: Zoja Kwiatkowska