Materace i nakładki na materace – śpij wygodniej!

Materace i nakładki na materace – śpij wygodniej!

Wybór konkretnego łóżka i materaca do sypialni są kluczowe – dobrej jakości i dobrane do naszych potrzeb produkty sprawią, że każdego dnia budzić się będziemy w dobrym nastroju i w zdrowiu. Analogicznie – niskiej jakości materac lub niedopasowana twardość jego wnętrza sprawi, że pogorszy się nasze samopoczucie i zdrowie. Na co zwracać uwagę podczas kupna materaca? Jakie wypełnienie będzie dla nas najlepsze?

Klasyczny materac – wiele możliwości

Jeszcze kilkanaście lat temu wybór materacy nie był szeroki, a nasza wiedza o rodzajach twardości była znikoma. Dzisiaj wiemy, jak rozróżnić materace miękkie od twardych oraz jakie rodzaje materacy rekomendowane są dla osób o konkretnej wadze.

Wśród licznych modeli warto zwrócić uwagę na materace kieszeniowe, w których klasyczne sprężyny bonellowe zamknięto w materiałowych kieszonkach. Dodatkowo sprężyny nie są połączone, pracują niezależnie od siebie, uginają się punktowo.

Rozkłada kanapa lub narożnik zamiast klasycznego łóżka z materacem

Wiele osób, nie mogąc pozwolić sobie na stworzenie klasycznej sypialni, wybiera sofę lub kanapę rozkładaną, która w ciągu dnia jest wygodnym meblem wypoczynkowym, wieczorami zaś zamienia się z komfortowe łóżko. Musimy mieć na względzie, że wypełnienie wnętrza takich mebli nigdy nie będzie podobne d klasycznych materaców, dlatego też możemy odczuwać dyskomfort podczas snu. Najczęściej zdarza się, że kanapa taka jest zbyt twarda lub też nierówna. Na szczęście istnieje rozwiązanie

W przypadku snu na rozkładanych sofach czy kanapach warto wykorzystać nakładki na materace, które świetnie sprawdzą się w takich sytuacjach. Nakładki zmiękczające dostępne są z różnorodnym wypełnieniem, jednak najczęściej poszukiwana jest pianka termoelastyczna. Dzięki nakładce na materac wyrównamy powierzchnię rozkładanej kanapy, zapewnimy sobie większy komfort. Nakładka może być także stosowana na materacach w celu ich ochrony i wydłużenia żywotności.

Post Author: Zoja Kwiatkowska