Luksusowa sypialnia – modne inspiracje

Luksusowa sypialnia – modne inspiracje

Sypialnia to miejsce wyjątkowe, dlatego architekci w swoich pracach dokładają wszelkich starań, aby ciekawie wyeksponować sypialnianą część mieszkania. Nowatorskie podejście, szczypta fantazji i odwagi to przepis na stworzenie niebanalnego wnętrza ze smakiem. Zobacz, jakie rozwiązania w świecie designu są teraz na topie!

Sypialnia otwarta

Nowoczesna architektura zrywa ze sztywnymi podziałami. O ile otwarte kuchnie stały się już powszechnym standardem, o tyle połączenie sypialni z innym pomieszczeniem jest ciekawą nowinką w branży architektonicznej. Miejsce wewnętrznych ścian zajęły ciekawe przeszklenia, przesuwne panele albo regały zapełnione książkami i minimalistycznymi dekoracjami. Duże łóżko umieszczone za szklaną ścianą prezentuje się niezwykle elegancko i designersko. Mimo niewielkiego rozmiaru, przeszklenia sprawiają, że wydzielona strefa wydaje się duża i przestronna.

Ciekawym rozwiązaniem, który coraz częściej pojawia się w projektach dużych, luksusowych mieszkań i domów, jest połączenie sypialni z łazienką. Awangardowe połączenie jest niekwestionowanym hitem wnętrzarskim budzącym zachwyt i kontrowersje. „Bezpieczniejszą” wersją jest urządzenie sypialni i łazienki na otwartej przestrzeni, jednak na dwóch poziomach.

Raj dla trendsettera

Duża szafa jest częstym elementem wystroju sypialni. W nowych wnętrzach zwyczajna szafa została wyparta przez imponujące garderoby. Pozbawiona drzwi zabudowa z licznymi półkami, drążkami i haczykami pozwala na wyeksponowanie kolekcji ubrań i dodatków, tworząc w pomieszczeniu elegancki, modny efekt. Pamiętaj jednak, że taka garderoba będzie prezentowała się estetycznie tylko wtedy, kiedy będzie panował w niej nieskazitelny porządek

Post Author: Zoja Kwiatkowska