Łóżko wygodne i funkcjonalne!

Łóżko wygodne i funkcjonalne!

W sypialniach podstawą jest zawsze łóżko – powinno być ono dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb, wzrostu, rozmiarami pasować do pomieszczenia, ale też nie zajmować jego większej części. Wśród licznych modeli łóżek z pewnością trafimy również na te rozkładane, jak i oparte na ramie. Wybór odpowiedniego będzie kluczowy dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Łóżko z odpowiednio dobranych materiałów

Obecnie łóżka tworzy się najczęściej z płyt meblowych oraz aluminiowych stelaży. Takie połączone pozwala na zachowanie odpowiedniej proporcji pomiędzy trwałością mebla, a jego ceną. Niezwykle istotne jest to, że łóżko musi być dopasowane do naszego wzrostu. W przypadku osób dorosłych domyślnie warto kupować modele o długości 200 cm. W przypadku dzieci wszystko zależy od wieku oraz tempa wzrostu.

Miękkość łóżka – materac, wypełnienie

W przypadku łóżek opartych na ramie musimy zastanowić się nad materacem. Tych na szczęście nie brakuje na polskim rynku. Możemy wybierać pomiędzy modelami piankowymi, kieszeniowymi, klasycznymi sprężynowymi. Wewnątrz materacy znajdziemy wiele interesujących warstw, takich jak maty kokosowe (chłonące wilgoć) czy też lateksowe (których zadaniem jest podwyższenie poziomu higieny). Podczas dokonywania wyboru miejmy także na uwadze fakt, że materace udostępniane są w różnorodnych twardościach – odpowiedni wybór wpłynie pozytywnie na nasz kręgosłup i pozwoli pozbyć się dolegliwości bólowych!

Jeśli nasze łóżko to rozkładana kanapa jej wypełnienie także jest ważne. Zazwyczaj producenci używają wypełnienia o podwyższonej odporności na ugniatanie, przez co kolejne strefy miękkości zachowują swój kształt i sprężystość.

Funkcjonalność też jest ważna!

Zdecydowana większość oferowanych łóżek posiada wewnętrzne komory – ich wykorzystanie może być bardzo szerokie. W przypadku niewielkich mieszkań taka przestrzeń okaże się idealna jako dodatkowe miejsce do przechowywania.

Post Author: Zoja Kwiatkowska