Kojąca atmosfera w sypialni

Sypialnia musi wpływać kojąco na nasze zmysły. Po całym dniu wypełniania najróżniejszych obowiązków w sypialni musimy się wyciszyć, dzięki czemu uda nam się zapaść w zdrowy i długi sen dający nam energię na kolejny dzień.

Minimalna ilość sprzętów

Podczas aranżowania sypialni warto pamiętać o jednej zasadzie – nic na siłę. Nie starajmy się z pełną premedytacją do tego pomieszczenia przemycać sprzętów, które nie będą nam tam potrzebne. Mowa tutaj chociażby o telewizorze, który fakt, wiele osób lubi oglądać przed spaniem, ale jednak nie powoduje on u nas wyciszenia. Zawsze można postawić go w salonie skąd po zakończeniu oglądania będzie można przejść do spokojnej już sypialni. Do naszej oazy relaksu wybierajmy te sprzęty, które będą nam tam faktycznie potrzebne, jak łóżko, szafka nocna, szafa do przechowywania ubrań lub komoda. Nie przesadzajmy z ilością mebli, które wpływają na nas również w sposób rozpraszający.

Oświetlenie w pokoju

W sypialni należy postawić na dwa rodzaje światła: skupione oświetlenie funkcyjne i rozproszone oświetlenie generalne. Pierwszy rodzaj światła to nic innego, jak mała lampka, która ułatwi nam czytanie przed snem. Jest to dobry pomysł, dzięki czemu nie będziemy musieli oświetlać całego pomieszczenia. Drugi rodzaj światła to nic innego, jak lampa pod sufitem, która jest koniecznością chociażby z tego względu, że będzie ułatwiała nam przemieszczanie się po sypialni. Pamiętajmy jednak o tym, aby stawiać na światło łagodne. Światło drażniące może nawet podświadomie wpływać na nasze zmysły. 

Post Author: Zoja Kwiatkowska