Jaka podłoga sprawdzi się w sypialni najlepiej?

Jaka podłoga sprawdzi się w sypialni najlepiej?

Sypialnia powinna być miejscem dopasowanym do naszych indywidualnych potrzeb – poza samym łóżkiem może się w niej znaleźć komoda, szafa, obszerne szafki nocne, regały z książkami, niewielka toaletka, krzesło. Aby jednak pomieszczenie faktycznie zachwycało musimy zadbać przede wszystkim o jeden element: podłogę. Jakich materiałów warto użyć w tym celu?

Popularne panele – czy to słuszna decyzja?

Zdecydowana większość osób, decydujących się na renowację pomieszczenia sypialnianego, stawia na wykorzystanie paneli w sypialni. Obecnie znajdziemy je praktycznie w każdym sklepie budowlanym, w marketach budowlanych, u producentów, w sklepach internetowych. Wybór jest olbrzymi – zwracajmy uwagę nie tylko na kolor i fakturę, ale również na ścieralność powierzchni. To istotny parametr, będzie nam mówił o tym, jak długo panele pozostaną nienaruszone. To zresztą tak samo ważne również w innych pomieszczeniach. W przypadku sypialni nie musimy kupować paneli o wysokiej odporności na ścieranie – średnia półka cenowa okaże się wystarczająca.

Dobrym rozwiązaniem, dla ocieplenia wnętrza, jest zastosowanie eleganckiego dywanu. Tu również wybór jest niezwykle szeroki. Producenci dywanów oferują nam produkty tkane ręcznie lub maszynowo, wykonane z włókien naturalnych, sztucznych lub łączonych. Z runem wysokim lub krótkim. Każdy z takich produktów ma swoje zalety: włókna syntetyczne możemy czyścić chemicznie, runo krótkie będzie również idealne do odkurzania. Naturalne włókna nie będą się również tak odkształcać pod wpływem nacisku mebla.

Kwestia bezpieczeństwa

Jeśli decydujemy się na połączenie paneli oraz dywanu miejmy na uwadze to, że dywan może się ślizgać po gładkiej powierzchni. Na szczęście producenci mogą zaoferować nam przydatne rozwiązania: dywany, które od spodu posiadają silikonowe, antypoślizgowe paski.

Post Author: Zoja Kwiatkowska