Jak zaprojektować wygodną sypialnię?

Wygodna i komfortowa sypialnia powinna być miejscem, gdzie bez trudu odprężamy się, relaksujemy, mamy możliwość zregenerowania sił. Szukając inspiracji na piękną sypialnię warto zastanowić się nad mocnymi i słabymi stronami tego pomieszczenia, wybrać odpowiednie kolory i meble.

Funkcjonalna sypialnia z dopasowanymi do potrzeb meblami

Sypialnia jest miejscem snu, regeneracji, ale również odpoczynku z książką czy przy komputerze. Nierzadko sypialnia to także miejsce, gdzie tworzymy nasza garderobę – konieczne są więc odpowiednie meble i dodatki. Szukając idealnych mebli sypialnianych warto skorzystać z propozycji topowych producentów mebli i wybrać komplet, który dopasowany jest do naszych potrzeb. Producenci proponują nam przede wszystkim wygodne łóżka o różnorodnych rozmiarach (najczęściej z komorami wewnętrznymi), obszerne szafy i piękne i funkcjonalne komody. Meble tworzone są z płyt meblowych laminowanych, nie brak jednak również mebli wykonanych z litego drewna. O czym pamiętać kupując meble do sypialni? Warto wybrać rozwiązania, które gwarantują nam nowoczesne systemy, takie jak prowadnice z cichym domykiem.

Jak zaciemnić pomieszczenie?

Wielu z nas ma problem z zasypianiem czy budzeniem się, kiedy przez okna wpada zbyt wiele światła (zarówno naturalnego, jak i sztucznego). Na szczęście dzisiaj łatwo znajdziemy rozwiązanie tego problemu – podstawą mogą być klasyczne rolety, które pozwolą na odcięcie się od silnych źródeł światła. Producenci zaproponują nam rolety zaciemniające, często stosowane w pomieszczeniach, gdzie wyświetlane są filmy – takie rolety przepuszczają kilka procent światła, przez co idealnie sprawdzą się w sypialniach. Inna opcją są rolety zewnętrzne, które nie tylko ochronią pomieszczenie przed nadmiarem światła, ale też – jeśli sypialnia ma ekspozycję południową – sprawią, że nie będzie się ona nadmiernie nagrzewać.

 

 

Post Author: Zoja Kwiatkowska