Oryginalne wnętrze niskim kosztem

Jak urządzić sypialnię

Sypialnia oczywiście kojarzy nam się ze spaniem i przede wszystkim do tego typu czynnością nam służy. Jednak nie powinniśmy kojarzyć tego miejsca jedynie z łóżkiem. Pamiętajmy, że pomieszczenie sypialne powinno być również odpowiednio urządzone, aby odpoczynek i relaks w nim był pełnowartościowy. Ważne jest zatem, jaki kolor ścian będzie w tu przeważał, jakie i jak wiele mebli ustawimy oraz jak zaaranżujemy oświetlenie.

Pierwszy etap urządzania naszej sypialni powinien być momentem, w którym wszystko sobie dokładnie zaplanujemy. Musimy bowiem dokładnie odpowiedzieć sobie na kilka pytań, m.in. dotyczących funkcjonalności naszej sypialni, czyli tego, jakie czynności będziemy w niej wykonywać, ile sprzętów chcemy w niej umieścić, jak wiele przestrzeni potrzebujemy. Specjaliści zajmujący się wystrojem wnętrz uważają, że sypialnia powinna nam służyć przede wszystkim do spania, a wszelkiego rodzaju inne czynności, takie jak jedzenie w niej, czytania czy oglądanie telewizji nie jest wskazane. Nie powinniśmy zatem zamieniać sypialni w jadalnie czy miejsce pracy, bowiem wówczas spokój przeznaczony na odpoczynek może być zakłócony.

Następnie trzeba wybrać kolor ścian, mebli, pościeli, narzut oraz dodatków. Oczywiście strategiczna decyzja, które determinuje wiele późniejszych to kolor ścian. Jeśli mamy małą sypialnię wybierajmy raczej jasne kolory, które optycznie zwiększą przestrzeń. Jeżeli do naszej sypialni wpada dużo światła dziennego możemy wybierać zimne odcienie. Jeśli natomiast posiadamy pomieszczenie sypialne duże, warto je nieco „ogrzać” ciepłymi barwami.

Najważniejsze, aby w sypialni stworzyć atmosferę ciepła, spokoju i bezpieczeństwa. Każdy element znajdujący się w niej powinien sprzyjać relaksowi i odpoczynkowi. Trzeba zatem unikać nadmiaru mebli i dodatków, zbyt jaskrawych i drażniących kolorów. Meble muszą być na tyle funkcjonalne, aby pomieścić wszystkie ciuchy, książki czy płyty. Nie można pozwolić na to, aby tego typu rzeczy leżały rozrzucone w naszej sypialni.

Post Author: Zoja Kwiatkowska