Jak urządzić sypialnię w bloku?

Sypialnia w bloku to z reguły małe pomieszczenie, które nie będzie nam łatwo urządzić. Im pomieszczenie mniejsze, tym większe czeka nas wyzwanie. Nie jest jednak powiedziane, że nie uda nam się tego wykonać. Wystarczy tylko w odpowiedni sposób się do tego przygotować.

Jakie meble?

Urządzając taką sypialnię z góry powinniśmy wiedzieć jakich wymiarów będzie nasze łóżko. Przy czym dany model wybierajmy tak, aby doliczyć sobie zawsze 10 cm luzu, w szczególności, jeżeli chodzi o jego długość. Dodatkowo musimy zastanowić się nad tym czy chcemy, aby w takim pomieszczeniu znajdowało się biurko, regał, komoda RTV na telewizor na przeciwko łóżka? Takie planowanie pomoże nam potem uniknąć “dopychania” mebli na siłę o których przypomnieliśmy sobie po czasie. Pamiętajmy jednak, że im więcej mebli, tym nasza oaza relaksu będzie bardziej zagracona. Stawiajmy na oszczędność mebli w takim miejscu.

Odpowiednie oświetlenie

Ważne jest również oświetlenie w takim małym, ale przytulnym pomieszczeniu. Planując zakup lamp lub kinkietów do sypialni zastanówmy się ile światła dziennego będzie wpadać przez okna oraz jakie strefy sypialni chcemy dobrze oświetlić. Bardzo dobrym wyborem jest duża lampa ustawiona pod sufitem rzucająca światło na całą przestrzeń. Przy łóżkach można z kolei postawić małe lampki, dzięki czemu nie będzie konieczności zapalania ciągłe dużego światła, jeżeli będziemy chcieli poczytać książkę w łóżku. Takie lampki można ustawić na małych stolikach nocnych nie zajmujących za dużo miejsca. 

Post Author: Zoja Kwiatkowska