Jak urządzić sypialnię?

Sypialnia jest takim miejscem, gdzie na ogół spędzamy około 8 godzin przeznaczonych na relaks i odpoczynek. Warto starannie zaplanować jej aranżację, dzięki czemu stworzymy dla siebie idealne miejsce do snu. Nie zapominajmy przecież, że zdrowy sen to przepis na nasz życiowy sukces.

Po pierwsze – łóżko

Łóżko to centralny fragment i to od niego powinniśmy rozpocząć planowanie sypialnie. Popularny model łóżka małżeńskiego ma wymiary 160×200 cm. Dużo osób ze względu na oszczędność miejsca decyduje się na rozmiar 140×200 cm, dzięki czemu znajduje miejsce na szafki nocne lub na toaletkę tak uwielbianą przez kobiety. Polecanymi modelami są łóżka tapicerowane ze specjalnymi zagłówkami na ścianie lub modele drewniane. Są to dwa najbardziej popularne meble, które cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach.

Światło

Nie można zapominać również o świetle w sypialni. W szczególności, jeżeli nasze okna są małe i przepuszczają zbyt mało promieni słonecznych. Warto dużą lampę powieszoną na środku sufitu połączyć z jasnymi kolorami ścian, dzięki czemu samo pomieszczenie jaśniejsze i będzie miało przytulniejszy charakter. W takich wypadkach unikajmy ciemnych dodatków. Jeżeli przed snem lubimy poczytać lub posiedzieć nad laptopem nie zapominajmy o lampkach nocnych, które można zakupić w formie stojącej lub w formie podwieszanej. Forma wieszana dobra jest w takich przypadkach, kiedy koło łóżka nie ma miejsca na specjalne szafki nocne lub zagłówki, gdzie będzie można cokolwiek postawić. 

Post Author: Zoja Kwiatkowska