Jak udekorować okna w sypialni?

Jak udekorować okna w sypialni?

Remontując sypialnie czy też kupując nowe meble nie zastanawiamy się wiele nad oknami. Zazwyczaj naszą uwagę skupiają meble, nowe kolory ścian, również dodatki. Okna powinny być jednak dla nas ważne, szczególnie uwzględniając nasze nawyki. Dzięki ich odpowiedniej aranżacji możemy nie tylko odmienić charakter pomieszczenia, ale i zapewnić sobie lepszy sen!

Dlaczego okna powinny być jak najdłużej odsłonięte?

Przede wszystkim ważne jest naturalne światło wpadające do wnętrza pomieszczenia. Im go więcej, tym pokój wydaje się jaśniejszy, bardziej przyjazny. Zasłanianie okien w ciągu dnia sprawi, że pomieszczenie stanie się zaciemnione, mroczne, nieprzyjemne. To istotne informacje podczas wybierania zasłon, firan, rolet. Niestety w Polsce często popełniany jest błąd zasłaniania okien ciężkimi kotarami. Take zasłony nie tylko przytłaczają pomieszczenie, ale również ograniczają ilość naturalnego światła wpadającego do wnętrza. Zamiast nich warto pomyśleć o klasycznych, lekkich firanach lub zasłonach z jasnego materiału, które w ciągu dnia nie będą tak bardzo obciążać sypialni.

A może rolety?

Najrozsądniejszym rozwiązaniem, kiedy pragniemy zasłaniać okna wieczorami, są rolety. Znajdziemy je w sklepach budowlanych, dekoracyjnych lub wprost u producentów. Istotne jest to, że rolety dostępne są w różnorodnych rozmiarach i kolorach, a tkaniny, z których są tworzone, są półprzepuszczalne. Oznacza to, że nawet zasłonięcie ich w ciągu dnia nie sprawi, że pomieszczenie stanie się zacienione. Rolety dodatkowo odporne są na promieniowanie UV – oznacza to, że w nawet po upływie wielu lat zachowają elegancki kolor i nie wyblakną. Warto zwrócić uwagę na rolety zaciągane zarówno od dołu, jak i od góry. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w innych pomieszczeniach w domu!

 

 

Post Author: Zoja Kwiatkowska