Fotel wypoczynkowy do sypialni

Fotel wypoczynkowy do sypialni

Sypialnia to wnętrze, w którym dobry styl sprzyja cudownemu relaksowi, kiedy pod koniec najbardziej męczącego dnia udajemy się wreszcie do tego osobistego azylu. Wybór sypialnianej stylizacji to kwestia wysoce indywidualna. Niektórzy lepiej poczują się w romantycznym, czarującym wnętrzu pomyślanym chociażby w kierunku estetyki prowansalskiej. Inni wybiorą zdecydowanie minimalistyczne meble i aranżacje inspirowane odczytywaną wciąż na nowo minimal art. W każdej sypialni jednak sprawdzą się nowoczesne fotele wypoczynkowe, które zazwyczaj umieszcza się w salonach. Tymczasem zdecydowanie warto ustawić je także w komfortowej sypialni.

Rozpieszczający fotel w sypialni

Fotel to mebel tapicerowany, który symbolizuje doskonały wypoczynek. Taki zupełnie zgodny z naszym osobistym planem. To mebel zbudowany też z wyobrażeń o wieczorze przed telewizorem, o całym dniu spędzonym na lekturze, o popołudniu z filiżanką gorącej herbaty i z ukochaną melodią. Zazwyczaj te wszystkie przyjemności czekają na nas w salonie. Tymczasem może warto taki zakątek relaksu w pojedynkę zaaranżować sobie właśnie w sypialni, czyli we wnętrzu nieco odosobnionym, oddzielonym od hałaśliwego świata i wszystkich jego wygórowanych oczekiwań.

Nowoczesne fotele, szczególnie te głębokie, klasyczne z rozległymi oparciami to meble, które świetnie urządzą sypialniany zakątek do wypoczynku. Dobrym pomysłem będzie uzupełnienie takiego fotela lampą stojącą. W ten sposób zapewnimy sobie dobre oświetlenie, ale też nastrojowy klimat. Idealny na długie, jesienne wieczory, kiedy to cały szary świat pozostawić chcemy daleko poza sobą.

Wielofunkcyjny fotel rozkładany

Wspaniale i bardzo tradycyjnie w sypialni wyglądać będzie klasyczny uszak, przywodzący na myśl deszczowe dni spędzone przed kominkiem. Ale w małym wnętrzu, na przykład w kawalerce, gdzie liczy się każdy centymetr i sypialnia jest też pokojem dziennym, warto ustawić fotel rozkładany. Kiedy śpimy w pojedynkę i brakuje nam miejsca na sypialnię, to taki mebel zamieni salonik w wygodne miejsce do spania, gdy nadejdzie noc.

Post Author: Zoja Kwiatkowska