Dobra lokalizacja pomieszczenia sypialnego

Sypialnia to miejsce, w którym codziennie odpoczywamy, relaksujemy się i wyciszamy. Aranżując nasze pomieszczenia sypialniane powinniśmy się pamiętać o tym, żeby były one dla nas przyjazne i odpowiadały naszym gustom. Sypialnia powinna być przytulnie urządzona. Ma kojarzyć się ze spokojem i bezpieczeństwem. Dbajmy o to, aby niczego w niej nie zabrakło. Musi być nam wygodnie i funkcjonalnie. Ważne są jednak także względy estetyczne. Piękna sypialnia może być powodem do dumy i zadowolenia. Zanim więc udamy się na odpoczynek, pomyślmy nad tym, w jaki sposób urządzić naszą idealną sypialnię…

8-1

Urządzając i planując sypialnię powinniśmy uwzględniać przede wszystkim nasz zegar biologiczny. Dla osób wstających wcześnie rano idealnym rozwiązaniem będzie posiadanie sypialni od strony wschodniej, bowiem będą budzone wówczas wraz z pierwszym promieniem słońca. Osoby, które natomiast prowadzą raczej nocny tryb życia powinny się zdecydować na sypialnię po zachodniej części domu. Sypialnia powinna być oazą spokoju i ciszy, dlatego dobrze, jeśli znajduje się ona na piętrze, z dala od pokojów dziennych czy jadalni. Dobrze jest również, jeśli w pobliżu znajduje się łazienka. Współcześnie coraz częściej tworzy się sypialnie, które integrują z sypianiami. To świetny pomysł, bowiem zapewnia idealna komunikację pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami. Odpowiednia lokalizacja jest niezwykle ważna.

Współczesne sypialnie przestają być już zamkniętymi i eklektycznymi pokojami. Coraz częściej sypialnie łączone są z garderobami oraz łaźniami. Takie rozwiązanie „trzy w jednym” doskonale sprawdza się w apartamentach, jak również w domkach jednorodzinnych. Pamiętajmy jednak, że taka duża przestrzeń musi wyróżniać się posobną stylistyką w aranżacjach. Dobór odpowiednich mebli, dodatków, materiałów oraz wykończeń architektonicznych powinien być jednolity stylowo. Oczywiście najważniejszym elementem w każdej sypialni jest odpowiednio wybrane łóżko, które przede wszystkim powinno być wygodne i komfortowe.

Post Author: Zoja Kwiatkowska