Dlaczego tak wiele osób decyduje się na kupno nowoczesnych domów drewnianych?

Dom z drewna to interesująca alternatywa, szczególnie dzisiaj, kiedy sama budowa domu nie jest już tak trudna jak 20-30 lat temu. Dzisiaj wzniesienie domu murowanego to kwestia 1-2 lat. W przypadku domów drewnianych mogą one być gotowe w znacznie krótszym czasie. To jednak nie jest jedyna ich zaleta!

Poznaj zalety domów w konstrukcji szkieletowej!

Domy drewniane stają się w Polsce coraz popularniejsze – wszystko za sprawą ich niskich cen, szybkiej budowy oraz interesujących projektów. Co ważne – w kraju istnieją setki firm oferujących nam wybudowanie takiego domu. Topowe marki, takie jak mawit.com.pl mogą zaproponować nam także gotowe projekty, wśród których oznaczają się przede wszystkim domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Dostępne są także domy piętrowe. To co zwraca uwagę to dużo światła wewnątrz – projektanci zadbali o spore przeszklenie powierzchni, przez co wnętrza są komfortowe, rozjaśnione, wygodne. Dodatkowo samo rozłożenie pomieszczeń sprawia, że aranżacja takiego domu jest bardzo prosta. W przypadku projektów nowoczesnych domów drewnianych znajdziemy na nich także miejsce na garaże oraz podjazdy.

Budowa domu z drewna nie trwa długo – szacuje się, że będzie to okres od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim. Jako inwestorzy możemy decydować o tym, jakie wypełnienie ścian będzie miał nasz dom – im pełniejsze, tym lepszy komfort termiczny.

Dlaczego warto zdecydować się na budowę domu z drewna?

Przede wszystkim domy z drewna są znacznie tańsze od klasycznych domów murowanych. Zastosowanie drewna i gotowych komponentów pozwala zmniejszyć koszty nawet o 35%! Budowa domu z drewna jest także znacznie krótsza, zamyka się w 2-8 miesiącach, w zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym czy w deweloperskim.

Post Author: Zoja Kwiatkowska