Białe meble do sypialni

Białe meble do sypialni

Aranżacje przypominające śnieżne krainy stają się coraz bardziej popularne. Także w odniesieniu do wnętrza sypialnianego. Nic dziwnego, przecież biel jest taka romantyczna, zjawiskowa, idealna. Nawet poprzez swój wymiar symboliczny odwołuje się do tego, co doskonałe, nieskazitelne, czyste. Nie mówiąc już o plastycznych walorach bieli, które są wręcz nieprzecenione. Biel w całości tworzy udaną kompozycję lub pozwala wyznaczyć jej ramy. Doskonale łączy się z wieloma barwami. Pozwala spełnić najbardziej wysmakowane wizje wnętrzarskie.

Biała sypialnia w stylu prowansalskim

Sypialnia to królestwo snu, relaksu i wyciszenia. W takiej urządzonej na biało, nic nie będzie nas rozpraszało. Zanurzymy się w krainie białej doskonałości i oderwiemy od wszelkich trosk. A cała aranżacja będzie temu sprzyjać. Jeśli cenimy urocze klimaty, to wybierzmy sypialnie w naturalnym stylu prowansalskim. Biała szafa ubraniowa, delikatnie zdobiona, białe łóżko i szafka nocna – stworzą klimatyczny zakątek do wypoczynku i snu. W umeblowanej na biało sypialni w duchu prowansalskim można pokusić się o lawendowe akcenty. Na przykład  w postaci efektownej narzuty na łóżko czy obrazu wielkoformatowego.

Biała sypialnia w stylu minimalistycznym

Bardzo modne są także białe wnętrza pomyślane w kierunku minimalizmu odkrywanego na nowo przez współczesną estetykę. Biel plus redukcja formy – to naprawdę ma sens. Sypialnia jako tabula rasa, jako czysta karta, której czystości nie zakłóci żaden niepotrzebny kształt czy kolor. Takie wnętrze zaprezentuje się bardzo awangardowo, gdyż wszystko w nim jest przemyślane od początku do końca. Żaden element nie zakłóca idealnej harmonii. Gładkość i ujednolicenie formalno-kolorystyczne to cechy białej sypialni minimalistycznej.

Post Author: Zoja Kwiatkowska