Aranżacja sypialni w bloku

Sypialnia to miejsce, które jest nam potrzebne tak samo jak jedzenie. Każdy z nas musi mieć takie miejsce, gdzie z wielką przyjemnością będzie wracał po ciężkim dniu w pracy, aby móc wypocząć. Jak prawidłowo urządzić małą sypialnię w bloku, aby było to pomieszczenie przytulne?

Jasne kolory

W małym pomieszczeniu warto postawić na jasne kolory, jak beżowy, kremowy, różowy. Dzięki temu w pierwszej kolejności optycznie powiększymy to wnętrze. Poza tym są to również kolory ciepłe, które będą wpływały na nasz relaks. Dowiedzione jest naukowo, że takie kolory wpływają relaksująco na człowieka oraz na jego układ nerwowy. Jasne kolory na ścianach, na pościeli i na meblach sprawią, że będziemy mogli trochę zaszaleć, jeśli chodzi o dobór dodatków. Poduszki w kontrastowym – czarnym, fioletowym, czy nawet zielonym kolorze będą w takim pomieszczeniu ciekawie wyglądać.

Sypialnia z wyraźnymi akcentami

Co ma jednak zrobić osoba, która jest miłośnikiem wyraźnych kolorów, a same jasności ją nudzą? Może trochę zaszaleć i jedną ścianę pomalować w takim właśnie kolorze. Przy czym nie można zapomnieć, że im więcej koloru czerwonego, żółtego, tym większa pewność, że nasz spokój w takiej sypialni będzie mocno zakłócony. Przykładem takiego wyraźnego akcentu w sypialni może być ściana pełna kwiatów z zielonymi łodygami i różowymi kwiatami. To może być również głowa jelenia namalowana nad wezgłowiem łóżka. Tak wyraźne akcenty sprawią, że całe pomieszczenie nabierze bardzo wyraźnego charakteru. 

Post Author: Zoja Kwiatkowska